Legenda Zumbacha.

Przed chwilą leżałem sobie spokojnie i oglądałem "Wiadomości" - było o naszych terytorialsach i lekarzach w Dover rozładowujących korki. Było o hiszpańskich kierowcach TIR-ów nas chwalącyc, ale to już od dwóch dni jest znane. Mignął mi Błaszczak i kolejne pochwachły, ale zauważyłem pasek na dole: "Operacja "Zumbach". Ja się zastanawiam teraz kim jest ten  śmieszek, który nadał taki kryptonim akcji..., przepięknie dał w pysk Brytolom. Legendarny pilot z dywyzjonu 303 z awanturniczą powojenną przeszłością. I tak mi się skojarzyło z innym awanturnikiem:

Canticum canticorum

O, tajemniczości staroświecka tych liści nad murem browaru.
Za tym murem oszalały Augustyn topi w studni żółte pantofle.
(Oczywiście: chodzi tu o skradzione serce królowej.)
Poeto, czy chcesz, żeby było jeszcze piękniej?
Poeto, czy ci tego za mało do wykończenia koła symfonii?
Spójrz: te liście tak biegną, tak biegną nad twoją głową,
jak wieńce laurowe nad głowami biegnących cezarów.
Poeto, czy chcesz, żeby było jeszcze piękniej?
Zaczekaj - twoje uszy napełnię muzyką, jak morza zielenią zamarzła w kulę.
Spójrz: ulice tutaj wykrzywione i schody są melodyjne.
Jesteś wpisany w poemat o ulicy nieprawdopodobnej.
O, poeto, czy chcesz, żeby było jeszcze piękniej?
Pokażę ci łzy ogromne, które się przechadzają wzdłuż rynien,
i gdzie mieszka Mitzi, tancerka z dalekiego Wiednia,
której tam, gdzie ty masz wargi, wykwita pąsowa róża;
i księżyc, dudniący nad ulicami, jak potwór ze srebra i krzyku,
którego nie chcą wpuścić na widowisko cesarskie w przewidywaniu skandalu.
O, poeto, czy chcesz, żeby było jeszcze piękniej?
Pocałuj w usta Rimbauda,
pocałuj w usta Rimbauda,
pocałuj w usta Rimbauda.
I uśnij.

Konstanty Ildefons Gałczyński
1928

1. Czy idziemy na awanturę na legalu?

2. Czy z Brytolami?

3. Czy ta wyspa wreszcie padnie?

4. Czy śmieszek działa na własną rękę, czy ma polecenie?

tagi: zumbach  rimbaud

28 grudnia 2020 20:28

Nieobyty @atelin
29 grudnia 2020 00:10

1. Czy idziemy na awanturę na legalu?

Raczej tak tylko że to my narzucamy miejsce gry.

Gdy Bruksela milczy a Paryż odwala brudna rolą w negocjacjach o finał brexit - wpakowaliśmy się pomocą wszystkim kierowcom zakładnikom tej gry przy okazji ucierając ostro nosa Madrytowi.

Jest ciąg dalszy tej akcji - pierwsze zawody w skokach w TCS - Berlin wycina całą  naszą kadrę mimo że w ich ekipie fizoterapełta ma koronkę i jeden zawodnik.  Jedziemy po bandzie PZN i Premier - chcieli to mają.

2. Czy z Brytolami?

To Warszawa przerobiła Brytoli - mieli być ratownicy medyczni a potem okazałą się 20 żołnierzy z WOT. Fakt pomagali strażacy francuscy w testowaniu  [ my też w Szwecji zrobilsmy szoł w akcji gaszenia pożarów] ale wjazd żołnierzy na teren królestwa to tak łatwo w przechodzi. To jest taka mała awanturka. Brytole byli cwani i chytrzy więc przyjeli ofertę a tu się pojawia na autostradzie ochotnicy  w mundurze i to jest wojskowy element a nie formacja paramilitarna.

3. Czy ta wyspa wreszcie padnie?

Na razie nich nie pada bo nie ma gdzie przyjac naszych gdy by chciel wrócić - trzebo trochę  posprzątać na ich powrót.

Jak by miał wyspa paść wszak City of London się ułożyło z Berinem i Frankfurt nie przejmie jej pozycji.

4. Czy śmieszek działa na własną rękę, czy ma polecenie?

Chciałbym by to bylo polecenie znaczy że jest jeszcze ktoś i czuwa. Obecna ekipa degraduje się w zastraszającym tępie, opcja pruska jeszcze szybciej a projekt Hołowina to krypa która utonie od łez Szymonka.

Walka idzę na ostro i budzą się agentury - to zdjecię w onet tych niemieckich żółnierzy z bunkra na froncie wschodnim w czasie Bożego Narodzenia to nie jest przypadek to są parady jak w szermierczym pojedynku.

Operacja Zumbach - bardzo dobry kryptonim ale istotne pytanie Czy akcja WOT w Dover to jeden z elementów projektu czy jego całość ?.

Jak dla mnie to jest tylko jedna z akcji projektu.

Czy to jest przypadke że tak nagle Budapeszt ofiaruja na zbroje dziecięcą Zygmunta II Augusta.

Ciekawa symbolika.

mooj @Nieobyty 29 grudnia 2020 00:10
29 grudnia 2020 01:25

a propos symbolika