Monetka.

Nie wiem co na to @Stalagmit i @Pioter: https://geekweek.interia.pl/styl-zycia/ciekawostki/news-odnaleziono-wyjatkowa-monete-pobila-rekord-swiata-i-ujawnila,nId,7097168

Jak dla mnie to ściema. Esunertos, po sprawdzeniu wszelkich podejrzanych języków, tłumaczy się tylko po łacinie: na Odłączony.

tagi: moneta stalagmit pioter

20 października 2023 08:51

Pioter @atelin
20 października 2023 09:08

Moneta z ilustracji przedstawia nie wiadomo co (jest rzymska, a nie celtycka). Zgodnie z opisem artykułu imię tego króla ma się tłumaczyć na: Potężny jak Bóg Esos. I tu zaczynają się schody. Esos to nie jest celtyckie bóstwo, a tytuł władcy mitologicznego Sumeru.

Bez właściwej ilustracji cały artykuł jest ściemą.

Może nie aż taką, jak szmaragdowa tablica, która krąży ostatnio po egipskich forach.

Niby wszystko z nią fajnie i odnosi się do Tota, egipskiego boga wiedzy, ale zapisana jest (jak widać na załączonym obrazku) pismem fenickim.

atelin @Pioter 20 października 2023 09:08
20 października 2023 09:14

Jeszcze rozważam tak zwane zdjęcie ilustracyjne.

Pioter @atelin 20 października 2023 09:14
20 października 2023 09:17

Ona nie ma żadnego związku z opisaną sprawą.

zkr @atelin 20 października 2023 09:14
20 października 2023 17:20

> Jeszcze rozważam tak zwane zdjęcie ilustracyjne.

Te tzw. zdjecia ilustracyjne to przeklenstwo w artykulach publikowanych na sieci - bardzo czesto nie maja zwiazku z trescia artykulu.
pap.pl pod tym wzgledem mocno przegina. Potrafili notke o wojnie na Ukrainie zilustrowac jakas eksplozja... ze Strefy Gazy (poszukalem, zdjecie z konfliktu w 2014).
Dla mnie jest to po pierwsze lenistwo, po drugie przejaw pogardy dla czytelnika (na zasadzie, ze wiekszosc ludozerki to kupi bo i tak nie zna szczegolow i nie bedzie wnikac).